VRF SİSTEM PROJELERİ

Konya VRF Klima sistemlerinde öncü olan firmamız, bu tasarım ve yapı sayesinde çok katlı binalardan tek katlı binalara, villalardan özel şirketlere ve otellere kadar yıllardır ihtiyaç duyduğunuz klima sistemlerinin projelendirmesini yapmaktadır. Aynı zamanda ticari firmaların ve mühendislik şirketlerinin en çok kullandığı klima düzeneğini sunmaktadır.

VRF Klima sistemi ya da diğer adıyla VRV; tek bir merkeze bağlı olarak soğutma veya ısıtma yapabilen birbirinden bağımsız, çok sayıda ünitenin olduğu klima sistemidir. İsmi İngilizce “Variable Refrigerant Flow” (değişken debili soğutucu akış) kelimelerinin baş harflerinden doğmuştur. VRV ise Variable Refrigerant Volume (değişken debili soğutucu hacim) kelimelerinden gelmektedir.

Merkezi panel tarafından kontrol edilen ve güç alan her bir ünite ayrı ayrı programlanabilir. Yani bağımsız bölmelerden oluşan odalar yada ofisler, aynı anda farklı set sıcaklıkları girilerek kullanılabilir. Bu özellik sayesinde her kullanıcı istediği oda sıcaklığını bağımsız olarak ayarlayabilir. Merkezi iklimlendirme sistemlerinde arzu edilirse her bir ünitenin tükettiği enerji miktarı hesaplanabilir. Böylece tek tek faturalandırma mümkün olur.